Zatiaľ, čo my učíme naše deti všetko o živote, naše deti nás učia, o čom všetkom život skutočne je.
– Angela Schwindt

Kto sme a čo poskytujeme

Súkromná materská škola Domček je materská škola, ktorá v príjemnej rodinnej atmosfére poskytuje celodennú, poldennú, ale aj hodinovú starostlivosť o deti vo veku od 2 do 6 rokov.

Nachádza sa v rodinnom dome s dvorom v obci Valaliky na ulici Hlavná 166. Vchod máme zo Športovej ulice oproti kostolu.

Našim prvoradým cieľom je vytvoriť pre deti bezpečné, rodinné prostredie, v ktorom budú deti spokojné, šťastné a veselé. Pristupujeme k detičkám individuálne a prispôsobujeme opateru a výchovu podľa ich individuálnych potrieb.

Každé dieťa je iné a preto potrebuje individuálnu pozornosť. Každý, kto je rodičom, vie, ako jedinečné je každé dieťa.

Ďalšie ciele Súkromnej materskej školy Domček:

  • rozvíjať a podporiť zdravý psychický, fyzický a sociálny rozvoj dieťaťa, podporiť dieťatko pri včleňovaní do kolektívu
  • naučiť detičky základné hygienické návyky
  • podporiť ich pri osvojovaní si stravovacích návykov – samostatné jedenie, pitie z pohárika, základy správneho stolovania
  • podporovať deti v oblasti jazykovej – rozvoj reči, slovnej zásoby pomocou piesní, básničiek a riekaniek
  • rozvíjať hrubú a jemnú motoriku pomocou hier zodpovedajúcich ich veku

Prostredie detského centra

Súkromná materská škola Domček sa nachádza v rodinnom dome kde sa nachádza:

  • dvor na ktorom je pieskovisko, hojdačky, preliezky a šmýkačky
  • herňa, v ktorej je vyhradená časť na stravovanie detí
  • spálnička, kde sú pre väčšie deti k dispozícii lehátka  a pre menšie deti postieľky
  • šatňa
  • umyvárka s WC

Pre deti je v herni k dispozícii množstvo podnetných hračiek pre ich zdravý rozvoj. Tu sa deti hrajú, kreslia, maľujú, modelujú, stavajú stavebnice, ukladajú bábiky na spánok a pod.

Prostredie Detského centra Domček je vytvorené tak, aby sa tu deti cítili príjemne a bezpečne, a aby s celkovou atmosférou sme vytvorili pre deti pocit domova.

Okrem edukačných pomôcok či hračiek deťom ponúkame taktiež rôzne aktivity vo forme bezplatných krúžkov. Tých sa deti zúčastňujú počas svojho pobytu v našom zariadení. Krúžky vedieme zábavnejšou no prípravnou formou počas ktorých nadobudnú základné vedomosti či schopnosti. Vedieme krúžky ako „hravá angličtina“, „poďme cvičiť“, „poďme tvoriť“, či „varíme-pečieme“. Rodičov vopred upozorníme na prípadne zmeny v rozvrhu.

Celé zariadenie  a výbava súkromnej materskej školy spĺňa všetky materiálno technické požiadavky na prevádzkovanie a je schválené Regionálnym úradom verejného zdravotníctva SR.

previous arrow
next arrow
ArrowArrow
Slider

Stravovanie v detskom centre, pitný režim

Súkromná materská škola Domček poskytuje pre deti celodennú stravu (desiata, obed, olovrant). Pestrú a výživnú stravu máme zabezpečenú z neďalekej materskej školy, čiže je pripravovaná pre deti daného veku na základe receptúr pre predškolské a školské zariadenia v SR. V prípade alergií detí sa strava podľa potrieb upravuje. Súkromná materská škola Domček zabezpečuje pre deti počas dňa pitný režim.

Personál Domčeka


Ahojte. Volám sa Mária a v našej škôlke pôsobím ako riaditeľka a zároveň ako učiteľka. Študovala som na pedagogickej škole a s detičkami pracujem už 20 rokov. V škôlke deti vediem k vzájomnej spolupráci a taktiež k vývoju ich schopností a zručností. Príďte nás pozrieť, tešíme sa.
Mária
Riaditeľka

Ahojte. Volám sa Gabika a pôsobím ako učiteľka v Domčeku. Deťom sa venujem už dlhší čas, keďže som už predtým pracovala v škôlke. V našom Domčeku sa venujem prípravou detí do škôlok a škôl. Taktiež s deťmi rada tvorím, pretože aj tam detičky nadobudnú potrebné zručnosti.
Gabika
Učiteľka

Ahojte. Volám sa Klaudia a v škôlke pôsobím ako vychovávateľka. Práca s detičkami ma veľmi napĺňa, rada pre nich vymýšľam rôzne kreatívne a náučné úlohy. S detičkami rada cvičím a učím zdravému štýlu.
Klaudia
Vychovávateľka

Ahojte. Volám sa Karin a deťom sa venujem už 7 rokov. Študujem anglický a španielsky jazyk na vysokej škole a v našej škôlke som nielen vychovávateľka, ale taktiež ich rada poučím o anglickom jazyku. Teším sa na vašu návštevu 😊
Karin
Vychovávateľka